Erbasaran Rent a Car

Araç rezervasyonunuzu,www.trabzonoto.com ana sayfasında rezervasyonunuzla ilgili seçimleri tamamladıktan sonra Visa/Mastercard/Amex kredi kartlarınızı kullanarak yapabilirsiniz. Ayrıca, 0462 333 66 33 numaralı çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığı ile de rezervasyonunu gerçekleştirebilirsiniz.
Hayır, Visa/Mastercard/Amex kredi kartları dışında ödeme kabul edememekteyiz. Hiçbir satış kanalımızdan nakit, senet, debit kart ya da sanal kart ile araç rezervasyonu yapılamamaktadır.
Hayır. Güvenlik kurallarımız gereği, tüm rezervasyon kanallarımız aracılığıyla yapılan araba kiralama hizmetleri için sürücü bilgileri ile ödeme yapılan kart bilgilerinin eşleşmesi gerekmektedir.
www.trabzonoto.com ve mobil sitemiz üzerinden ofiste ödemeli rezervasyon seçeneği sunmamaktayız. Misafirlerimiz, web sitemizden arama yapabilecekleri gibi 0462 333 66 33 numaralı çağrı merkezimiz ya da ofislerimiz aracılığı ile de talep etmiş oldukları tarih aralığı ve araç grubunda müsaitlik ile ilgili bilgi edinebilir, çağrı merkezimiz aracılığıyla ofiste ödemeli rezervasyon yapabilirler.
Unutmayın, yoğun dönemlerde ofiste ödemeli rezervasyon alınamayabilir. Erken rezervasyon yaptırmanız durumunda rezervasyonunuz daha avantajlı olacaktır.
www.trabzonoto.com ve mobil sitemiz üzerinden araba kiralama işlemi gerçekleştirmiş tüm misafirlerimizin kiralama işlemi sırasında belirttikleri e-posta adresine e-posta ile ve cep telefonlarına SMS ile konfirmasyon bilgisi iletilmektedir. Bu nedenle, misafirlerimizin rezervasyon esnasında tüm bilgilerini eksiksiz ve doğru iletmeleri önemlidir.
www.trabzonoto.com sayfasında bulunan Online Rezervasyon başlığının altındaki Rezervasyon İptal Talebi sekmesinden, rezervasyon numaranızı ve e-posta adresinizi girerek rezervasyon iptal talebinizi iletebilirsiniz. Ayrıca,0462 333 66 33 numaralı çağrı merkezimiz aracılığı ile de rezervasyon iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Unutmayın, kiralamanızın alış saatine 24 saatten daha az zaman kalması ya da rezervasyon iptal edilmeksizin aracın teslim alınmaması durumunda kiralama fiyatının iadesinde kesinti yapılmaktadır.
Rezervasyon iptal işlemleri kurallarının detayları için araç kiralama sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.
İptal talebinizi rezervasyon yaptığınız tarihte tarafımıza bildirirseniz, ödediğiniz tüm tutar kartınıza iade olacaktır.
Diğer iptal taleplerinizdeki iade uygulamamız şu şekildedir:
– Kiralamanızın alış saatine 24 saatten daha az zaman kalması veya iptal edilmeksizin aracın alınmaması durumunda 3 günlük kiralama ücreti tutarında kesinti yapıldıktan sonra iade yapılmaktadır. Rezervasyonunuz 3 günden az ise iade yapılamamaktadır.
– Kiralamanızın alış saatine 24 saatten fazla zaman var ise, kiralama bedelinde kesinti yapıldıktan sonra iade yapılmaktadır.
– Güvence paketi satın almanız durumunda ücretsiz iptal ve iade yapılmaktadır. Araç kiralama işlemleri kuralları için Erbaşaran Rent A Car kiralama sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.
Onaylı rezervasyonlarınızda, araç grubu değişikliği ya da ek hizmet ekleme gibi işlemler www.trabzonoto.com veya mobil web sitemiz aracılığıyla gerçekleştirilememektedir. Rezervasyonunda değişiklik yapmak isteyen misafirlerimizin 0462 333 66 33 numaralı çağrı merkezimize ya da ilgili ofisimize başvurmaları gerekir. Değişiklik kuralları için Erbaşaran Rent A Car kiralama sözleşmesi dokümanını inceleyebilirsiniz.
Misafirlerimizin seçimlerini yapmış oldukları anda rezervasyon bilgileri ofise iletilmektedir. ofisimize, rezervasyon bilgilerinizle gitmeniz yeterlidir. Yanınızda ehliyetinizi ve kredi kartınızı bulundurmayı unutmayınız.
Misafirlerimiz seçimlerini yapmış oldukları araçları, almak için ofisimize geldiklerinde; araç kiralama sözleşmesi imzalayacaklardır. Sözleşmenin geçerli olabilmesi için yanınızda sürücü belgeniz, kimliğiniz ya da geçerli pasaportunuz ve en az provizyon bedeli kadar limiti olan kredi kartınız bulunmalıdır. Ayrıca, ikamet adresiniz ve telefon bilgileriniz sözleşmenize kayıt edilecektir. Ofisimizden ayrılmadan önce mutlaka kiralama sözleşmenizin bir nüshasını yetkili arkadaşlarımızdan isteyiniz.
Rezervasyonlarınızı marka ve modellere göre değil, araç gruplarına yapmaktayız. www.trabzonoto.com ve mobil sitemiz üzerinden rezervasyon yapan müşterilerimize filo imkanlarımız dahilinde araç gösterimi yapmakla beraber marka garantisi verememekteyiz. Misafirlerimizin belirtmiş olduğu alış gününde, istedikleri araç grubunda müsait araç temin edemediğimiz misafirlerimize bir üst grupta müsait olan araç, yaş ve ehliyet yaşı limitlerinizin araç grubu şartlarına uygun olması halinde, fiyat farkı talep edilmeksizin verilecektir.
Aracın size teslim edildiğini gösteren teslim tutanağını imzalamadan önce; aracın kilometresini kontrol ediniz, varsa kusur ve hasarlarını yetkili arkadaşımızla birlikte tespit ederek tutanağa doğru geçirildiğinden emin olunuz. Ayrıca, kiraladığınız aracın güvenlik donanımı ve aksesuarları ile ilgili yetkili arkadaşlarımızdan bilgi alabilirsiniz.
Hayır. Araç kiralama işlemlerinde taksit uygulamamız bulunmamaktadır.
Günlük ve aylık kiralamalara göre değişen kilometre sınırı uygulamamız bulunmaktadır. Kilometre sınırı uygulamamız hakkında bilgi almak için Erbaşaran Rent A Car kiralama sözleşmesi detaylarını inceleyebilirsiniz.
Kiralama sürenizin sonunda, aracınızı kiralarken iade yeri olarak belirttiğiniz yere kiraladığınız araçla gitmeniz yeterlidir. Aracınızın iade yeri olarak istediğiniz yeri seçebilirsiniz.
Unutmayın, alış ofisi ile iade yerinin farklı olması durumda tek yön ücreti uygulanacaktır. Tek yön ücreti ile ilgili 0462 333 66 33 numaralı çağrı merkezimiz ya da ofisimiz aracılığıyla bilgi alabilirsiniz.
Filomuzdaki tüm araçlarımızın trafik sigortası ve kaskosu bulunmaktadır.
Mini Hasar Sigortası, araçta oluşan maddi hasarların misafirlerimizin yazılı beyanı ile polis raporuna gerek kalmaksızın teminat kapsamına alınmasını sağlar.

Misafirlerimize mini hasar sigortası seçeneği sunmaktayız. Mini Hasar Sigortası, Erbaşaran Rent A Car’ın belirlediği limitlerin altında kalan hasarları kapsar; Mini Hasar Sigortasından faydalanan misafirlerimize bu limitler dahilinde kalan onarım ücretleri yansıtılmaz.
Mini Hasar sigortalarımızı, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin Mini Hasar sigortalarından faydalanmak için 0462 333 66 33 numaralı çağrı merkezimize ya da ofisimize başvurmaları gerekir.

Unutmayın, Mini Hasar Sigortası lastik, cam ve farlarda oluşan hasarları kapsamamaktadır.

Zorunlu trafik sigortasına ek olarak, üçüncü şahıslara karşı güvence sağlayan sigorta türüdür. Olası bir kaza sonucunda, Erbaşaran Rent A Car’ın belirlediği limitler dahilinde üçüncü şahıslara verilen zararlar, İhtiyari Mali Mesuliyet sigortasından faydalanan misafirlerimize yansıtılmaz.

İhtiyari Mali Mesuliyet sigortamızı, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin İhtiyari Mali Mesuliyet sigortasından faydalanmak için 0462 333 66 33numaralı çağrı merkezimize ya da ofislerimize başvurmaları gerekir.

Filomuzdaki tüm araçlarımızda bulunan muafiyetli kaskomuz Lastik, Cam ve Farlara verilen hasarları kapsamamaktadır. Lastik, Cam, Far sigortasından faydalanan misafirlerimize bu parçalara verilen hasarların zararı yansıtılmaz.

Lastik, Cam, Far sigortamızı, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin lastik, cam, far sigortasından faydalanmak için 0462 333 66 33 numaralı çağrı merkezimize ya da ofisimize başvurmaları gerekir.

Ferdi Kaza Sigortası, başınıza gelmesini istemediğimiz kazalar karşısında siz ve aileniz için maddi güvence oluşturur. Sürücü ve araç içindeki yolcuları sigorta limitleri dahilinde güvence altına alır.

Ferdi Kaza sigortamızı, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin Ferdi Kaza sigortasından faydalanmak için 0462 333 66 33 numaralı çağrı merkezimize ya da ofisimize başvurmaları gerekir.

Navigasyon sistemi, ulaşmak istediğiniz yerleri vakit kaybetmeden kolayca bulmanızı sağlar.Navigasyon sistemini, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin Navigasyon hizmetinden faydalanmak için 0462 333 66 33 numaralı çağrı merkezimize ya da ofisimize başvurmaları gerekir.
En kıymetlinizin güvenliği bizim için de çok önemli, bebek koltuğu hizmeti ile sevdiklerinizi güvence altına almış olursunuz.Yasalar gereği, içinde 12 yaşa kadar çocuk olan araçlarda çocuk koltuğu bulundurmak zorunludur.

Çocuk koltuğu hizmetimizi, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin çocuk koltuğu hizmetimizden faydalanmak için 0462 333 66 33 numaralı çağrı merkezimize ya da ofisimize başvurmaları gerekir.

Kiralama sözleşmesi, aracı kiralayan kişi ile yapılmaktadır. Sözleşmeye bağlı olarak, aracın tüm sigorta ve güvence şartlarında aracı kiralayan kişinin bilgileri yer almaktadır. Kira sözleşmesinde bilgileri olmayan bir kişinin sürücü olarak maddi ya da manevi hasarlı bir kazanın tarafı olması durumunda; tüm sigorta ve güvenceler geçersiz sayılır, hem aracı kiralayan hem de kazaya karışan kişiler kazadan sorumlu tutulur.

Ek sürücü hizmeti; aracı kiralayana ek bir sürücünün de sözleşmenin tarafı olmasını, sigorta ve güvencelerde yer almasını sağlamaktadır. Unutmayın, gruplara göre değişen sürücü yaşı ve ehliyet yaşı uygulaması ek sürücü için de geçerlidir. Sürücü yaşı ve ehliyet yaşı uygulamasının detayları için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.

Ek sürücü hizmetimizi, Araç Seçimi sayfasının altındaki Ekstra Hizmetler başlığından seçerek rezervasyonunuza ekleyebilirsiniz. Rezervasyonunu gerçekleştirmiş misafirlerimizin ek sürücü hizmetinden faydalanmak için 0462 333 66 33 numaralı çağrı merkezimize ya da ofisimize başvurmaları gerekir.

Fiyatlarımız; pazarın yapısı, hizmet kalitesi, talep ve yoğunluk gibi kriterler göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Unutmayın, erken rezervasyon yaptırmanız durumunda rezervasyonunuz daha avantajlı olacaktır.
Rezervasyonların iadesi, rezervasyon iptalinin akabinde iptal iade şartlarına göre misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir. İptal edilen rezervasyonun iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 1 ile 10 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır.
Hayır, kredi kartında biriken puanlarla araç kiralama uygulamamız bulunmamaktadır.
En kısa araç kiralama süresi 48 saattir. 2 günden (48 saat) kısa sürecek kiralamalarda 2 günlük kira bedeli alınmaktadır.
Provizyon (depozito), kiralamanın sona ermesinin akabinde; varsa ücretli karayolları ve köprü geçişleri, eksik yakıt, günlük km sınırı aşımı ve hasar bedelleri hesaplanarak kalan tutar iade edilir. Bu tutarlar yok ise provizyon ücretinin tamamı iadesi için misafirlerimizin kredi kartının bağlı olduğu bankaya iletilir.

Provizyon iadesi, bankalar arası işlemlere bağlı olarak ve resmi tatiller göz önünde bulundurulmak şartıyla 15 ile 20 iş günü içerisinde misafirlerimizin kredi kartına yansıtılmaktadır.

Araçlarımızın plakasına yazılan trafik cezaları, tarafımıza tebliğ edilir. Maliye Bakanlığı tarafından tarafımıza tebliğ edilen cezalar misafirlerimizin kiralama sürecinde ibraz ettiği kredi kartından tahsil edilir.

Tarafımıza tebliğ edilen cezalar misafirlerimize hizmet bedeli eklenerek yansıtılır. Detaylı bilgi için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.

T.C. kimlik numarasına yazılan cezalar doğrudan misafirlerimiz tarafından ödenmelidir.
Kazanın oluş şekline bağlı olarak, misafirlerimizin izlemesi gereken prosedürler değişmektedir. Ancak, her koşulda misafirlerimizin 0462 333 66 33 numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi gerekmektedir.

Misafirlerimizin duran araca çarpması halinde ya da aracımız park halindeyken üçüncü şahıslar tarafından aracımıza çarpılması halinde; aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır.

Çarpışma halinde; sürücü belgesiz motorlu araç kullanılması, sürücüde yaş küçüklüğü olması, sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesinin olması, kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması, kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelmesi, sadece üçüncü kişilere ait eşyalara zarar gelmesi, kazaya karışan araçlardan birinin trafik sigortasının bulunmaması, kazanın ölüm ya da beden zararı ile sonuçlanması hallerinden en az birisi mevcutsa aracın yeri değiştirilmeksizin en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınmalıdır.

Çarpışma halinde yukarıda belirtilen maddelerden hiçbiri oluşmadıysa, misafirlerimizin kazanın oluş biçimine göre Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı tutması gerekmektedir.

Aracımızın arızalanması durumunda misafirlerimizin 0462 333 66 33 numaralı hattımızdan yetkili kişilere ulaşarak bilgi vermesi ve yardım temin edilmesi gerekmektedir. Arızalanan aracın yerine yeni araç temin edilecektir.

Aracın tamirde geçirdiği günler için masraflar misafirlerimize yansıtılmamaktadır. Ancak misafirlerimizin yürürlükte olan trafik yasa ve mevzuatlarına uymamasından meydana gelecek her türlü zarar, maddi ve manevi kayıplar misafirlerimiz tarafından karşılanır.

Araçlarımızda standart olarak kış lastiği bulunmaktadır. Misafirlerimizinden kış lastiği bulunan araçlarımız için hiçbir ücret tahsis edilmez. Kış lastiği temini ücretsiz bir hizmetimizdir.
Aracın teslimatında gecikme yaşayacak misafirlerimizin, ofisimizi bilgilendirmesini rica ederiz. Gecikmenin süresine bağlı olarak, misafirlerimize gecikme bedeli yansıtabilir. Gecikme süresinin 2 saati aştığı durumlarda bir günlük kira bedeli yansıtılır. Gecikme halinde uygulanacak işlemlerin detayı için kiralama sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.
Hayır, araçlarımız yurt dışına çıkartılamamaktadır.
WhatsApp WhatsApp